Profile

kamyar afshar

Contact Details

Please note: Some profile fields are edited through your main SDMS profile on the sdms.org website. You will be directed there automatically to make updates, which will take approximately 30 minutes to be reflected on Collaborate.

Bio

 

شهر باستانی افه سوس : شهر باستانی افه‌سوس قدمتی هزاران ساله دارد و یکی از جذاب ترین مکان های تاریخی کشور ترکیه است . افه سوس با قدمتی هزاران ساله گردشگران بیشماری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند و در دنیا نیز به شهرت رسیده است . این منطقه که هم اکنون به جز ویرانه ای از آن باقی نمانده اوج قدرت و شکوه امپراطوری رم شرقی را به رخ می کشاند که حتی با تماشای ویرانه های به جا مانده از آن ، متوجه قدرت و جلال و شکوه آن خواهید شد .

در مسیر رسیدن به این منطقه باستانی در تور استانبول آفر مناسب ، با خانه های قدیمی و نیمه ویرانی روبرو خواهید شد که گفته می شود یکی از آنها محل اقامت حضرت مریم در ده سال پایانی عمرش بوده و امروزه به زیارتگاه تبدیل شده است . اهالی این منطقه برای دعا و استجابت دعا در بیرون این خانه ، شمع روشن می کنند .

و سپس شهر باستانی افه‌سوس در استانبول  را می بینید که با ستون‌های سنگی عظیم الجثه از فرسنگ ها دورتر قابل رویت است . در شهر باستانی افه سوس آمفی تئاتر باستانی را می بینید که برای قرن ها محل مبارزه گلادیاتورها بوده و مردم شهر در اطراف می نشستند و از نزدیک شاهد این وقایع و جنگهای خونین بودند .

چشمه های آبگرم پاموک کاله ( پاموک قلعه ) :  پاموك كاله یا همان قصر پنبه ای پدیده زمین شناسی نادری است که در کمتر نقطه ای از جهان مشابه آن دیده می شود . البته چیزی شبیه به آن را در ایران و در استان مازندران داریم که به عنوان چشمه های آبگرم باداب سورت شناخته می شود .

بیشتر بخوانید: بازار قدیم قشم

پاموکاله منطقه ای شگفت انگیز در استانبول  که بر اثر جاری شدن آب چشمه های بالا دست به شکل پلکانی در آمده و حوضچه هایی بر روی هر پلکان تشکیل شده و اب گرم چشمه ها وارد این حوضچه ها می شود .

پامو کاله مابین شهر بدروم و استانبول و در استان دنیزلی قرار گرفته و از مهم ترین جاذبه های دیدنی این منطقه بشمار می رود که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است  .

 

Primary Role

  • Retired

Job Category

  • Retired