Profile

nazila ahmadpour

Contact Details

Please note: Some profile fields are edited through your main SDMS profile on the sdms.org website. You will be directed there automatically to make updates, which will take approximately 30 minutes to be reflected on Collaborate.

Bio

سفر به شهر استانبول – ترکیه

شهر استانبول یکی از سه شهر تماشایی و پر جاذبه دنیاست که با وجود تاریخی هزاران ساله و فرهنگی غنی عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا را بدست آورده است . سالانه میلیون ها گردشگر جذب این شهر نیمه سنتی و نیمه مدرن می شوند که در میان آن ها شمار مسافران ایرانی کم نبوده و روز به روز در حال افزایش است . خوشبختانه شهر استانبول در فاصله کمی از مرزهای ایران قرار گرفته و ایرانیان با صرف زمانی اندک و هزینه هایی به مراتب پائین تر عازم این شفر می شوند . در ضمن سفر به ترکیه نیاز به اخذ روادید ندارد و تنها با در دست داشتن شناسنامه و پاسپورت می توان این تجربه شگفت انگیز را بدست آورد .

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به اتفاق برخی از جاذبه های دیدنی شهر استانبول را در تور ارزان استانبول بهتر بشناسیم .

دهکده‌ زیبای ببک

سفر باتو  می کنیم در ابتدای سفر خود به تماشای دهکده ببک بروید و از مناظر زیبا و آب و هوای لطیف اینمنطقه بهره مند شوید . دهکده ببک یکی از محله های زیبا و مرفه ‌نشین شهر استانبول است که دارای کافه و رستوران های بسیاری است   . این دهکده به سواحل اروپایی تنگه‌ی بسفر دسترسی دارد و با داشتن چشم اندازی زیبا به شهرت رسیده است .

این منطقه در منطقه بشیکتاش قرار دارد و جالب است بدانید در گذشته تنها محل رفت و آمد ماهی‌گیران یونانی بوده اما امروزه به یکی از مکان های پر طرفدار شهر استانبول و پاتوق گردشگران تبدیل شده است . قدم ‌زدن در امتداد ساحل و تماشای مناظر زیبای دریا و همچنین کاخ‌های ییلاقی ، بسیار جالب خواهد بود .

خیابان استقلال و میدان تکسیم

پیشنهاد می کنیم در ادامه و برای خرید و تفریح به خیابان پر زرق و برق استقلال بروید و علاوه بر تماشای بوتیک های شیک آن از تفریح و خوشگذرانی در کافه های متنوع موجود در این خیابان لذت ببرید . این محله معروف و بسیار پر زرق و برق دارای مراکز خرید متنوع ، کافه و رستوران های خوب و همچنین بوتیک های رنگارنگ است و اغلب گردشگران هتل های خوب موجود در این خیابان را برای اقامت انتخاب نموده و از تفریح و خوشگذرانی در امتداد آن لذت می برند

حین قدم زدن در امتداد این خیابان با منظره تماشای تراموای شهر روبرو می شوید که از وسط این خیابان می گذرد و این تنها وسیله نقلیه ای است که اجازه تردد در این مسیر سنگفرش شده را دارد .

Primary Role

  • Retired

Job Category

  • Retired