Profile

sara karimi

Contact Details

Please note: Some profile fields are edited through your main SDMS profile on the sdms.org website. You will be directed there automatically to make updates, which will take approximately 30 minutes to be reflected on Collaborate.

Bio

آرامگاه فردوسی مشهد

گشت و گذار در شهر مشهد را با بازدید از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی آغاز می کنیم . این شاعر گرانمایه بخشی از ادبیات فارسی را با نگارش کتاب شاهنامه احیاء نموده و تاثیر بسزائی در فرهنگ و ادبیات این سرزمین داشته است . وی سی سال واپیسن عمر خود را صرف نوشتن شاهنامه نمود و در طول دوران حیات نتوانست دست رنج خود را به ثمر ببیند .  او در سال ۴۱۱ ه. ق در شهر توس چشم از دنیا فرو بست و آرامگاهش در همین شهر ساخته شد . تور کیش سفر باتو را آنلاین بخرید.

آرامگاه این شاعر بزرگ nدر بیست و چهار کیلومتری از شمال غربی شهر مشهد (توس) و در مسیر جاده مشهد به قوچان واقع شده است و بازدید از آن بسیار جالب و سرگرم کننده خواهد بود . آرامگاه فردوسی توسط باغ بسیار زیبا و سرسبزی احاطه شده و در محوطه داخلی آرامگاه تابلوهای سنگی زیبایی به چشم می خورد که بر روی هر یک بخشی از داستانها و حماسه‌های شورآفرین شاهنامه به تصویر کشیده شده است .  این آرامگاه در سال ۱۳۴۷ به اتمام رسید و در داخل آن موزه‌ای بسیار تماشایی نیز به چشم می خورد . یکی از دیدنی ترین اشیاء موجود در این موزه یک جلد شاهنامه خطی به وزن سی و هفت کیلوگرم است .

خانه ملک مشهد

خانه ملک در تور مشهد سفر باتو یک اثر تاریخی بسیار زیباست که در خیابان امام خمینی مشهد خود نمایی و نظر را به سمت خود جلب می نماید . این بنای دو طبقه و آجری یادگاری از دوران قاجار است که تابه امروز دست نخورد باقی مانده است و  سقف آن مشبک و منبت کاری شده است و دارای ظرافت های فراوانی است .

Primary Role

  • Retired

Job Category

  • Retired